Multifinish ŚWIEŻA DOSTAWA!!!
search
  • Multifinish ŚWIEŻA DOSTAWA!!!

Multifinish ŚWIEŻA DOSTAWA!!!

53,50 zł
Brutto

Bezpyłowa gładź gipsowa do wykańczania ścian i sufitów w jeden dzień! Nowatorski produkt pozwalający zarówno uniknąć uporczywego pyłu, jak i skrócić czas wykończenia ścian i sufitów.

Ilość

Thistle Multi-finish to bezpyłowa angielska gładź gipsowa.

Produkt wymaga specjalnej techniki nakładania tzw.  skimingu.

Produkt dla przeszkolonych fachowców.

Multi-finish gładź gipsowa do stosowania na podłożach mineralnych ścian i sufitów. Służy również do spoinowania połączeń płyt gipsowo-kartonowych w jednym cyklu roboczym.

Multi-finish można nakładać na np.: równy, gładki beton, płyty g-k, tynki gipsowe i cementowe. Zawsze należy pamiętać o gruntowaniu podłoża! Przed zastosowaniem bezwzględnie należy gruntować obecne na Polskim rynku płyty kartonowo-gipsowe.

Multi-finish nie wymaga szlifowania na żadnym etapie obróbki i w związku z tym nie powstaje dokuczliwy pył gipsowy utrudniający pracę szpachlarzowi i użytkownikom pomieszczeń.

Multi-finish należy stosować na podłoża niezmrożone o temp. min. +5˚C i max +40˚C.

W trakcie nakładania w warunkach suchych i gorących należy dołożyć wszelkich starań, aby uniknąć gwałtownej straty wody.

Multi-finish należy zabezpieczyć przed stałym działaniem wilgoci. Wydłużone lub powtarzające się wystawienie na działanie wilgoci może spowodować zmniejszenie wytrzymałości i/lub przyczepności.

Mieszanie:

Do czystego pojemnika należy wlać  ok. 11,5 l czystej wody i wsypać całość worka. Gips można mieszać ręcznie lub mechanicznie na wolnych obrotach, Z 25 kg można uzyskać  ok. 10 m2 gładzi o gr. 2 mm. Czas wiązania ok. 90min.

Szpachlowanie bezpyłowe i wygładzanie płyt g-k oraz pozostałych powierzchni.

Należy zastosować taśmę samoprzylepną na łączeniach płyt g-k i zaszpachlować  je Multi-finishem. Następie przystąpic do nałożenia pierwszej warstwy (ok. 1,5-2 mm) i pozostawić do przeschnięcia (na ok. 20 min).  Przy dotykaniu powierzchni nie powinna ona brudzić palców. Następnie nałożyć drugą warstwę (ok. 1-1,5 mm). Ponownie pozostawić na ok. 20 min. Następnie wygładzać  likwidując rysy i linie na powierzchni. Po kilkunastu minutach można rozpocząć kolejne wygładzanie zwilżoną szpachlą.

Na pozostałych podłożach (tynki gipsowe, cementowe, beton) nakładanie Multi-finisha przebiega jak na płytach  g-k z tym, że nie występuje faza zbrojenia siatką i szpachlowania bezpyłowe połączeń.

Gładź  gipsowa powinna być zawsze wysuszona przed malowaniem.

 

0001
571 Przedmioty
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.